Liviu Dragnea deconspiră motivul pentru care Ludovic Orban a devenit ținta lui Iohannis: „Din ziua aia nu au mai vorbit...”

Liviu Dragnea deconspiră motivul pentru care Ludovic Orban a devenit ținta lui Iohannis: „Din ziua aia nu au mai vorbit...”
Dragnea a dezvăluit informații pe care le-ar fi obținut de la anumite surse despre motivul pentru care Ludovic Orban nu mai este agreat de președintele Klaus Iohannis
Liviu Dragnea a dezvăluit informații pe care le-ar fi obținut de la anumite surse despre motivul pentru care Ludovic Orban nu mai este agreat de președintele Klaus Iohannis.
"Ludovic a devenit un om incomod pentru că a făcut o greșeală. După ce și-a dat demisia din funcția de prim-ministru a fost la o chermeză cu o parte din miniștrii din cabinetul demisionar și a spus că el ar urmă să fie candidatul la prezidențiale. A două zi Iohannis l-a chemat și la sfârșitul întâlnirii și i-a spus "Ludovic, cu alegerile din 2024 e problema mea, nu e problema ta". După această întâlnire nici în ziua de astăzi nu și-au mai vorbit", a mărturisit Liviu Dragnea la Realitatea PLUS, în cadrul emisiunii Culisele Statului Paralel cu Anca Alexandrescu.
CITEȘTE ȘI: Liviu Dragnea, dezlănțuit: Iohannis merge cu Cîțu până în pânzele albe. Obiectvul Guvernului este să predea România
CITEȘTE ȘI: Dragnea: „Coldea mi-a spus că nu trebuie să deranjăm interesele marilor puteri”
Citește și:
- 20:12 - George Simion trage semnalul de alarmă: AUR nu susține un guvern minoritar și se aliniază moțiunii împotriva lui Bolojan
- 20:08 - EXCLUSIV Ninel Peia anunță depunerea unei moțiuni de cenzură împotriva Guvernului Bolojan
- 19:55 - Criza carburanților se agravează. Cristian Diaconescu avertizează: „Stocurile de energie, aproape de epuizare în anumite state”
- 17:14 - Kremlinul salută deschiderea lui Peter Magyar pentru un „dialog pragmatic” cu Rusia
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Valcea și pe Google News










