TÂNĂR DE 19 ANI, ARESTAT PENTRU TENTATIVĂ DE OMOR DUPĂ CE A LOVIT INTENȚIONAT UN BĂIAT CU MAȘINA

TÂNĂR DE 19 ANI, ARESTAT PENTRU TENTATIVĂ DE OMOR DUPĂ CE A LOVIT INTENȚIONAT UN BĂIAT CU MAȘINA
Un tânăr de 19 ani din Focșani a fost arestat preventiv pentru 30 de zile, după ce ar fi lovit intenționat cu mașina un alt tânăr, în vârstă de 21 de ani, în urma unui conflict spontan
Un tânăr de 19 ani din Focșani a fost arestat preventiv pentru 30 de zile, după ce ar fi lovit intenționat cu mașina un alt tânăr, în vârstă de 21 de ani, în urma unui conflict spontan. Incidentul a avut loc pe 8 martie, în jurul orei 22:55, pe strada Democrației din municipiu, iar agresorul a fost prins la scurt timp după atac, potrivit Inspectoratului de Poliție Județean (IPJ) Vrancea.
Poliția a stabilit că între cei doi ar fi existat o altercație înainte de producerea incidentului. Supărat, șoferul de 19 ani ar fi accelerat intenționat spre rivalul său, care se afla pe carosabil, lovindu-l violent. După impact, acesta a părăsit locul accidentului, dar a fost identificat rapid de polițiști și reținut.
Inițial, cazul a fost încadrat drept vătămare corporală și părăsirea locului accidentului, însă, după analizarea probelor, anchetatorii au schimbat încadrarea în tentativă de omor. Agresorul a fost reținut pentru 24 de ore, iar ulterior judecătorii au dispus arestarea sa preventivă pentru 30 de zile.
Tânărul de 21 de ani a fost transportat la spital pentru îngrijiri medicale, iar medicii evaluează gravitatea rănilor suferite. Între timp, polițiștii continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate circumstanțele care au dus la acest act violent.
Sursa: Newsinn
Citește și:
- 22:12 - Revocarea licenței Realitatea PLUS continuă să facă valuri în presa lumii
- 20:12 - George Simion trage semnalul de alarmă: AUR nu susține un guvern minoritar și se aliniază moțiunii împotriva lui Bolojan
- 19:55 - Criza carburanților se agravează. Cristian Diaconescu avertizează: „Stocurile de energie, aproape de epuizare în anumite state”
- 19:48 - Scandalul ROBOR. Băncile vor fi audiate de Consiliul Concurenței
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Valcea și pe Google News











