Inundații devastatoare, în Dubai: mall-ul și aeroportul, sub apă - FOTO

Inundații devastatoare, în Dubai: mall-ul și aeroportul, sub apă - FOTO
Furtuni fără precedent în Dubai, acolo unde mai multe drumuri au fost inundate, iar 45 de zboruri au fost anulate
Furtuni fără precedent în Dubai, acolo unde mai multe drumuri au fost inundate, iar 45 de zboruri au fost anulate. Asta în timp ce mall-ul s-a transformat într-o adevărată piscină din cauza ploilor masive.
Inundațiile au lovit mai multe zone din Dubai și Abu Dhabi, iar oamenii au încercat din răsputeri să fugă din calea apelor, în timp ce mașinile de lux au rămas blocate în trafic.

Foto: Profi Media
Zborurile de pe Aeroportul Internațional Dubai au fost suspendate timp de 30 de minute din cauza furtunii intense.

Foto: Profi Media
Inundațiile din Dubai au loc la o zi după ce apele au făcut ravagii în Oman, unde cel puțin 17 persoane au murit.
Sursa: Newsinn
Citește și:
- 22:12 - Revocarea licenței Realitatea PLUS continuă să facă valuri în presa lumii
- 20:12 - George Simion trage semnalul de alarmă: AUR nu susține un guvern minoritar și se aliniază moțiunii împotriva lui Bolojan
- 19:55 - Criza carburanților se agravează. Cristian Diaconescu avertizează: „Stocurile de energie, aproape de epuizare în anumite state”
- 19:48 - Scandalul ROBOR. Băncile vor fi audiate de Consiliul Concurenței
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Valcea și pe Google News











