Autospeciale și militari din Argeș, Vâlcea și Mehedinți au plecat în același timp spre Suceava

Autospeciale și militari din Argeș, Vâlcea și Mehedinți au plecat în același timp spre Suceava
Misiunea pompierilor în Suceava vine în completarea acţiunii guvernamentale "Ucraina - Împreună ajutăm mai mult"
Autospeciale și militari din Argeș, Vâlcea și Mehedinți au plecat în același timp spre Suceava, pentru a oferi sprijin refugiaţilor din Ucraina.
Şase autospeciale şi 20 de militari ai Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Vâlcea au plecat miercuri după-amiază către Suceava.
"Din convoiul de sprijin fac parte un complet tabără mobilă pentru persoane sinistrate/evacuate de tip container cu trei autocamioane de tip încărcare/descărcare; un generator pentru iluminat, un microbuz de transport cu 12 cadre militare şi o autospecială AMOP, plus şoferii care deservesc autospeciale. Efectivele din cadrul ISU Vâlcea întregesc echipele din ISU Argeş şi ISU Mehedinţi, care au plecat în acelaşi moment (ora 14,00 - n.r.) cu două ambulanţe de tip 2 echipate complet"- ISU Vâlcea.
Misiunea pompierilor în Suceava vine în completarea acţiunii guvernamentale "Ucraina - Împreună ajutăm mai mult", în cadrul căreia, tot miercuri, Crucea Roşie Vâlcea, cu sprijinul Instituţiei Prefectului, al Consiliului Judeţean şi al Primăriei Râmnicu Vâlcea, a deschis la Sala Sporturilor Traian un punct de colectare ajutoare pentru refugiaţii ucraineni, care va funcţiona în fiecare zi, între orele 10 00 - 18 00.
Citește și:
- 20:12 - George Simion trage semnalul de alarmă: AUR nu susține un guvern minoritar și se aliniază moțiunii împotriva lui Bolojan
- 19:55 - Criza carburanților se agravează. Cristian Diaconescu avertizează: „Stocurile de energie, aproape de epuizare în anumite state”
- 19:48 - Scandalul ROBOR. Băncile vor fi audiate de Consiliul Concurenței
- 18:18 - Lovitură de la FMI pentru austeritatea lui Bolojan. Prognoza economică pentru România, tăiată la jumătate
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Valcea și pe Google News










